Без гірничого стажу та пільгової пенсії - шкідливі виробництва під ударом ініціатив уряду
Сьогодні на прийом до Ольги Бабенко, керівника Криворізької організації ВО «Батьківщина», прийшла група жінок. Всі вони - працівниці КЗРК, рудника «Суха балка». До депутата, кажуть, привела одна біда на всіх:
«Нас, жінок праці, просто ставлять на коліна. Пенсії на шкідливих виробництвах збираються перекласти на роботодавців. А тим невигідно, звичайно. Скільки років це був святий обов'язок держави, на який ніхто не зазіхав. Тепер виявилося, що наша робота не така вже й шкідлива. І стаж, значить, не шкідливий. Запорошеність, протяги, вогкість, спуски під землю і ось ... Скільки років втрачено, виходить. Вибили ґрунт з-під ніг. Перекреслили роки життя», - діляться наболілим відвідувачки.
Питання вже детально вивчався командою ВО «Батьківщина». Суть - пенсії цілої категорії українських пенсіонерів-пільговиків можуть оптимізувати, а також позбавити головної пільги людей важкої праці - раннього виходу на пенсію.
З ініціативи Кабміну Міністерство соц.політікі розробило новий законопроект про пенсії. Йдеться про працівників шкідливих виробництв (1-ий і 2-ий список). З метою оптимізувати витрати бюджету, вводиться нове поняття "корпоративних пенсій", тим самим соціальна відповідальність перекладається на роботодавців.
Проблема торкнеться всіх підприємств гірничо-металургійного циклу. За словами працівниць, приводом для виключення зі списку шкідливих професій стає т.зв. атестація робочих місць. В результаті під ударом виявляються в першу чергу жінки, що працюють у шахті (машиністки, стовбурові сігналісткі, дозиметристи), а також роздавальники вибухових речовин, ті, хто відкачує воду під землею, тощо.
Юристи команди «Батьківщини» щільно працюють над темою, однак питання - національного масштабу.
Активну участь в обговоренні питання приймав відомий громадський діяч - Валерій Бондар.