Виборча програма кандидата на посаду Криворізького міського голови Ольги Бабенко ВО «Батьківщина»

Головною метою Ольги Бабенко, як міського голови, буде забезпечити рівність всіх перед законом і зробити людину головною цінністю і пріоритетом міської політики.

Кривий Ріг має всі можливості, щоб забезпечити кожному його мешканцю комфортне життя.  Щоб стати містом, де немає бідних, де поважають права людини, де є простір для самореалізації, заохочується творчість та підприємницька ініціатива, де власність захищена, а містяни мають змогу безпосередньо впливати на політику міськвиконкому.
Для цього потрібно провести реформи: забезпечити рівність усіх перед законом та зробити людину головною цінністю та пріоритетом міської політики. Ресурси для цього є. Не вистачає лише політичної волі до змін, тому Кривому Рогу потрібна інша влада - ефективна, відкрита, підзвітна, вільна від корупції.
Кривий Ріг – один з найбільших промислових центрів України. Обираючи мера, мешканці Кривого Рогу обирають людину, яка відстоюватиме їхні інтереси.
Комфортне життя складається з багатьох частин: дім, двір, магазин, дитячий садок, школа, поліклініка, парк, вулиця, транспорт, робочі місця, культура, спорт та природа. Це все має бути доступним та зручним для жителів міста. А зробити його таким можна лише прибравши корупційні тромби та проявивши політичну волю.

Аудит та Скорочення чиновників в місті

Боротьба з корупцією

 • Аудит роботи міськвиконкому
 • Невідворотність покарання за корупцію
 • Скорочення чисельності чиновників в місті, передача частини повноважень до районів, відміна дублюючих функцій
 • Система бюджетних закупівель має забезпечити можливість участі в них малому бізнесу та виключити можливість картельної змови: прозорі та зрозумілі критерії вибору переможця, покарання за ознаки змови
 • Відкритий процес призначення керівництва усіх підприємств, що надають комунальні послуги населенню з метою їх повної підзвітності громаді
 • Декриміналізація Кривого Рогу. Декриміналізація - це, перш за все, підзвітність силовиків громаді. Міський голова домагатиметься призначення керівниками поліції та прокуратури людей, які користуються повагою та довірою мешканців Кривого Рогу.

Технологічні інтелектуальні системи

Адміністративні послуги

 • Розвиток технологічних інтелектуальних систем. Більшість послуг можливо отримати дистанційно в електронному вигляді.  Зменшення паперового документообігу та розвиток електронного
 • Дієві механізми зворотного зв’язку. Проведення опитувань громадської думки, відкритих слухань та громадських обговорень важливих проблем розвитку міста

Вільне підприємництво, підтримка малого бізнесу

Чесна конкуренція, свобода підприємництва, гарантії прав та  панування закону мають забезпечуватись міською радою та бути основою ділової активності. 
Зараз кількість суб’єктів малого бізнесу скорочується. Малому та середньому бізнесу потрібно надавати пільги, в тому числі з кредитування,  оренди приміщень, дати можливість участі у бюджетних закупівлях.

Витрати та доходи бюджету

Підтримувати дохідність потрібно не лише шляхом введення нових обтяжень, навіть якщо вони спрямовані на вирішення міських проблем,  але й залученням інвестицій. А вони можливі лише за умови прозорості, відсутності адміністративних бар’єрів та корупції.
Додаткове стимулювання  малого та середнього бізнесу за рахунок надання пільг та ліквідації монополій також забезпечить сталий розвиток міста.
Необхідно провести аудит дорогих будівельних проектів. Коригування або навіть відміна таких проектів зекономить значні кошти бюджету міста.
Справедлива ринкова вартість оренди землі – рівні можливості для ведення бізнесу.

Аудит інвестицІї коригування

Пріоритетний розвиток громадського транспорту

Соціальна роль громадського транспорту в місті — забезпечити мешканцям можливість швидко діставатися будь-куди.
Громадський транспорт має бути швидкою, надійною та недорогою альтернативою особистому автотранспорту.
 У пасажирському транспорті працює формула «пропозиція стимулює попит», тому пропозиція мешканцям зручних маршрутів та комфортного  рухомого складу із невисокою вартістю проїзду та передбачуваним часом прибуття - це майбутнє розвитку транспортної інфраструктури міста.
Електричні види транспорту необхідно розвивати у першу чергу, оскільки рейки та дроти є екологічно безпечними.
Остаточне впровадження єдиного електронного квитка для всіх видів транспорту. 
Облаштування зручних зупинок.

Міське середовище, благоустрій, екологія

Місто для людей починається з потреб звичайної людини відпочити на вулиці і бути у безпеці. Парки, сквери, зони рекреації потрібні у кожному мікрорайоні. Громадські простори,  привабливі для людей різного віку, інтересів, запитів та з різним достатком. 

Благоустрій пішохідних маршрутів. Ходити має бути зручно, безпечно, естетично приємно, і не лише в центрі міста. Прогресивні міста відрізняються не якістю доріг та метро, а відмінною пішохідною інфраструктурою.
Розробка та реалізація програми боротьби з амброзією.
Забезпечення адресної екологічної компенсації від промислових підприємств кожному громадянину міста.

Екомоніторинг

Цілодобовий моніторинг стану повітря, води, регулярний моніторинг інших природніх компонентів, публікація даних онлайн. Відповідальність за порушення екологічних нормативів.

Сміття

Єдиний безпечний та цивілізований шлях поводження із відходами – це переробка, тобто система, за якої відходи розподіляються за видами, щоб з них можна було створювати нові речі.  Роздільний збір з наступним досортуванням та переробкою – це нові робочі міста, економія енергії та бюджету. Приведення сміттєвих майданчиків у дворах у нормальний стан.

Дім, двір, ЖКГ

Непрозорість системи вибору керуючих компаній та необізнаність мешканців уможливлюють нецільове та неефективне використання коштів керуючими організаціями. Для посилення контролю необхідно:

 • зобов’язати керуючі організації зберігати та надавати за запитом протоколи та рішення загальних зборів власників
 • запровадити офіційний рейтинг керуючих організацій з прозорості та правомочності зборів власників
 • регламентувати прийомку робіт із благоустрою та поточного ремонту
 • підвищувати обізнаність мешканців в сфері їх прав, припиняти фальсифікації при проведенні загальних зборів власників
 • стимулювати створення ОСББ

Освіта

Негнучка програма навчання, нестача місць у дитячих садках та школах, злиття освітніх закладів без урахування думок зацікавлених сторін та падіння якості освіти – це головні проблеми, які вирішуються збільшенням фінансування освіти  та наданням більш широкої автономії освітнім закладам. Кількість дитячих садків має відповідати кількості мешканців. 
Не допустити скорочення шкіл. Надати більше автономії школам. Заохочувати інновації в освіті. Система шкільної освіти має будуватися на повазі, стимулюванні творчості, толерантності, індивідуальному підході.
Пріоритет ремонтів і модернізацій шкіл та дитячих садків у відповідності до сучасних вимог.

Охорона здоров’я

Відмінити політику «оптимізації» медичних закладів. В кожній поліклініці мають бути профільні лікарі за принципом «кожний район забезпечений всіма необхідними спеціалістами». Неприпустима ситуація вимушеного лікування та нагляду спеціалістів у іншому районі.

Безбар’єрне середовище

Індикаторами зручності міста є маломобільні люди: діти до 4 років, люди із колясками, пішоходи похилого віку із сумками-візками. Місто, яке зручне для них, зручне для всіх. Пандуси, скати, підняті переходи із світлофором, низькопідлогові входи до будинків та транспорту, впорядковані парковки якісно змінять міське середовище.
Закупівлі, реконструкції та будівництво лише з врахуванням нормативів для маломобільних.

Безпечне місто

Прийняття програми нульової терпимості до смертей від ДТП, яку підтримали всі розвинені країни. Програма має на увазі регулювання швидкісного режиму для безпеки всіх учасників руху, зниження гранично припустимої швидкості у місті до 50 км/год, а в житловій зоні – до 30 км/год, проведення інформаційних кампаній.

Другим компонентом програми є розвиток інфраструктури безпеки на дорогах.  Застосування фізичних засобів заспокоєння руху: штучних нерівностей, піднесених пішохідних переходів та перехресть, шиканів, бічних зсувів, кільцевих розв’язок,  звужень проїзної частини, центральних напрямних острівців.

Спорт

Одним із пріоритетів міської ради має бути підтримка масового спорту, насамперед для дітей та підлітків. Масовий спорт має бути доступним та безкоштовним. Міські спортивно-оздоровчі центри та басейни потрібні у кожному районі. 

Збереження та розширення програми щорічних стипендій для видатних спортсменів і тренерів Кривого Рогу.

Сприяння криворізьким спортивним школам. Просування здорового способу життя серед шкільництва та молоді. Підтримка містом проведення масових заходів: спортивних змагань, фестивалів, чемпіонатів тощо.