На сесії міськради 27 січня, в ряду інших соціальних проектів, було прийнято рішення про виділення одноразової фінансової допомоги в розмірі 500 гривень найменш захищеним категоріям криворіжців. Ольга Бабенко, депутат Криворізької міськради, лідер громадського об'єднання «За рідне місто», коментуючи дане рішення, сказала: «Дев'яносто відсотків криворіжців, які звертаються за допомогою в наші громадські приймальні, нинішні тарифи на комунальні послуги поставили на межу злиднів. Як відомо, ці тарифи встановлює Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг та затверджує Кабмін - впливати на них на місцевому рівні нереально. Але якщо є хоч найменша можливість підтримати людей, на чиї плечі ці «драконівські» тарифи лягли непідйомним вантажем - ми це зробимо! Звичайно ж, наша депутатська група одноголосно підтримала рішення про виділення матеріальної допомоги найбільш незахищеним городянам - для того, щоб полегшувати життя людей ми і працюємо! »
Отже, отримати допомогу в розмірі п'ятисот гривень зможуть непрацюючі пенсіонери, малозабезпечені, самотні мами, інваліди, чорнобильці, ветерани війни, діти війни, багатодітні сім'ї, сім'ї виховують дітей-інвалідів та дітей-сиріт, студенти денних форм навчання, лікарі, вчителі та інші працівники бюджетної сфери.
Як отримати допомогу?
Які документи необхідні і куди потрібно звернутися?
Допомога надається людям, прописаним в Кривому Розі, з розрахунку - на одну квартиру або приватний будинок. Члени сім'ї самі можуть визначити на кого оформити отримання грошей - на бабусю-пенсіонера, або на внука-студента. Тобто це не кожен член сім'ї отримає по 500 грн, а на квартиру або будинок, де живе сім'я.
Люди зможуть отримати гроші або через поштове відділення або на картку ПриватБанку.
Документи, які необхідно надати:
• копія паспорту: перша, друга і одинадцятий сторіночки, із зазначенням прописки;
• копія ІПН;
• довідка або копія посвідчення, що підтверджує статус людини, який звернувся (пільгове посвідчення, студентський квиток ... ..)
• заяву на ім'я мера про виділення допомоги, бланк якого ви знайдете нижче.
При подачі документів - оригінали обов'язкові, вони повертаються відразу ж після звірки.
Самотні мами і малозабезпечені сім'ї звертаються до установ соцзахисту - туди ж, де вони отримують допомоги. Тобто, якщо самотня мама, наприклад, отримує допомогу за фактичним місцем проживання (прописана у нас в місті за однією адресою, а посібник отримує по іншому), то заява з документами їй треба подати в «соцзабез» за місцем отримання допомоги.
Багатодітні сім'ї повинні подавати документи в районні відділи (комітети) сім'ї та молоді при райвиконкомах, а прийомні сім'ї та будинки сімейного типу, сім'ї, де діти перебувають під опікою чи піклуванням, можуть подати документи в служби у справах дітей в районах або в районні центри соціальної служби сім'ї, дітей та молоді.
Для працівників бюджетних організацій буде зручніше, якщо документи збере, наприклад, директор школи, який передасть загальний пакет в міське управління соцзахисту. Аналогічно і в лікарнях. Всі документи, про які говорилося вище, буде збирати головлікар. Він і передасть документи далі.
Студенти денних відділень навчальних закладів міста, можуть подати за місцем навчання.
Допомогу можна отримати протягом усього року, у будь-який робочий день.
Відкрита «гаряча лінія», де можна отримати будь-яку консультацію по виділенню допомоги. Її телефон: 493-04-45