Громадянська освіта і виборча культура як тема для обговорення
Як часто в сучасному світі ми чуємо про громадянське суспільство, необхідність його розвитку і становленні по-справжньому правової, демократичної держави? Яка ймовірність того, що ці процеси неможливі без участі держави, продуманої системи кодексів і взаємозв'язків?
Теми громадянської освіти та виборчої культури, як однієї з багатьох його складових, сьогодні стали головними на координаційній раді громадських організацій «Кривий Ріг - рідне місто». Ініціатором і керівником зустрічі виступив Дмитро Степанюк, доктор філософії в галузі права. Участь прийняла і керівник Криворізької організації ВО «Батьківщина» Ольга Бабенко. Обговорювалися питання, що стосуються життя в місті і країні в цілому.
Прийнята до розгляду Стратегія розвитку громадянської освіти до 2030-року. Серед пріоритетних завдань - вибіркова освіта і громадська активність, впровадження теорії через реальну практику (починаючи зі шкільної лави), законодавче забезпечення.
Ольга Бабенко: «Здається, що право, суспільна освіта - це все досить розмиті далекі категорії, які живуть своїм життям. Але все це набагато ближче і набагато важливіше, ніж може здаватися.
Приклад з дистанційний освітою, боротьбою за право наших дітей вчитися в ефективному форматі це показав досить наочно. Прикладів з виборчого права - сотні. Ми повинні розвиватися самі і розвивати наше суспільство».